Technologijos

UAB „BUITEKA LT“ gamina aerobinius buitinių nuotekų valymo įrenginius. Valymas vyksta biologiniu būdu. Įrenginio veikimo kokybę garantuoja priimti žinomi technologiniai ir novatoriški techniniai sprendimai. (Keletą nuotraukų galite pamatyti mūsų nuotraukų galerijoje)

  • Įrenginys yra ekologiškai nekenksmingas, nes jame esantys aerobiniai mikroorganizmai biologiškai suskaldo nuotekų teršalus, neleidžia nemalonaus kvapo, o išvalytas nutekamasis vanduo nekenksmingas ir bekvapis.
  • Įrenginys dirba tyliai, nes neturi judančių dalių.
  • Pagaminti iš stikloplasčio visi pagrindiniai tiek išoriniai, tiek vidiniai konstrukciniai elementai patvarūs ir atsparūs korozijai.
  • Įrenginį sudaro viena talpa, papildomai nereikia pirminio apvalymo ir papildomų valymo įrenginių.
  • Paprasta priežiūra.

Pats buitinių nuotekų valymo principas – biocheminė oksidacija aktyviuoju dumblu aerobinėmis sąlygomis. Aerotankas ir antrinis sėsdintuvas su visais jiems būdingais elementais sumontuoti vienoje apvalioje kūginės formos talpoje (žiūr. 1 lentelę). Aktyviojo dumblo recirkuliacija savaiminė (dumblas nuslenka iš antrinio sėsdintuvo į reacinę dalį kūginio dugno šlaitu (kampas su horizontu apie 50°). Aeracijai (oro padavimas ir deguonies įvedimas) naudojamos reikiamo slėgio ir pajėgumo orapūtės.

1 lentelė:

Įrenginio tipasValomų nuotekų kiekis m3/dŽmonių skaičiusLeistina įrenginio apkrova teršalais Kg/dOrapūtės galingumas WOrapūtės slėgis kPa
NVB-1 0,5 - 0,8 2 - 4 0.24 51 14.7
NVB-2 0,8 - 1,2 3 - 7 0.42 51 16.7
NVB-3 1,4 - 2,0 8 - 14 0.72 95 17,7
NVB-4 1,9 - 2,8 13 - 17 1.02 125 20
NVB-5 3,2 - 4,5 18 - 25 1.56 210 20

Buitinės nuotekos į įrenginio aeracinę dalį patenka padavimo vamzdžiu, kur vykstant intensyviai aeracijai ir maišymui, vyksta biologinis buitinių nuotekų valymas: organiniai teršalai skaidomi į paprastesnius cheminius junginius, kurie nuoksidinami iki anglies dvideginio ir vandens. Liekamąjį užterštumą po valymo sudaro sunkiau skaidomos organinės medžiagos.

Liekamojo užterštumo normatyvas pagal šiuo metu galiojančius nurodymus (kai nuotekų kiekis ne daugiau 5 m3/d) nurodytas 2 lentelėje.

2 lentelė:

Užterštumo rodiklisVidutinė metinė reikšmėMaksimali momentinė reikšmė
BDS5 mg O2/l iki 25 iki 30
SM mg/l iki 20 iki 30

BDS5 – biocheminis deguonies sunaudojimas.
SM - skendinčios medžiagos.

 

Iš aeracinės dalies išvalytos buitinės nuotekos su aktyviuoju dumblu per horizontalią persipylimo briauną patenka į antrinį sėsdintuvą, kuriame, esant specialiam tėkmės nukreipimui, aktyvusis dumblas sėda į apatinę dalį ir toliau nuslenka į aerotanko dugną. Nuo dugno dumblas pakeliamas oro aeraciniu srautu į besimaišantį aerotanko tūrį. Nuskaidrėję valytos nuotekos per „pjūklo“ formos briauną patenka į išleidimo lataką ir nuvedimo liniją.

Dalis aktyvaus dumblo aerotanke „pritvirtinta“ specialioje įkrovoje ko pasekoje sukoncentruojama didesnis jo kiekis ir pasiekiama nustatyta aktyvaus dumblo apkrova.

UAB "BUITEKA LT"

Adresas:
Vyčio Kryžiaus g. 165A, Jonučių km. Alšėnų sen., LT – 53305, Kauno raj.

Mob. tel.:
+370 630 45042

El. paštas:
Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.